طراحی لوگو

نیاز اولیه هر کسب و کار برای معروف و شناخته شدن، ایجاد جایگاه مناسب و دائمی در ذهن مخاطبان می باشد. یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن این نیاز، طراحی لوگوی مناسب (که به نام های نشانه و نماد نیز معروف می باشد) می‌باشد. طراحی لوگو باید به صورتی باشد که بتواند با نگاه اول، بیشترین مفهوم و تاثیرگذاری از سازمان یا شرکت شما را در ذهن مشتری القا کند. از جهتی لوگو باید به گونه‌ای طراحی شود که وجه تمایز شما و سایر رقبا را نیز مشخص کند. از این رو اگر طراحی لوگو به درست ترین شکل ممکن (رعایت روانشناسی رنگ، استفاده از المان های مناسب، استفاده از فونت مناسب و ...) صورت پذیرد، می‌تواند موفقیت سازمان یا شرکت شما را تضمین نماید. تیم طراحی لوگو دایان با دارا بودن برترین طراحان و کارشناسان و همچنین با استفاده از روانشناسی لوگو، سازمان شما را در رسیدن به موفقیت، همراهی خواهد کرد.

چرا طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی دایان؟

استفاده از رنگ مناسب

تصاویر خلاقانه

استفاده از هویت بصری سازمان

رعایت کپی رایت

ماندگاری طولانی طرح

هماهنگی عناصر گرافیکی

استفاده از ایده های ناب

صحفه بندی مناسب

استفاده از اشکال ترکیبی

تعرفه قیمت های طراحی لوگو شرکت تبلیغاتی دایان

لوگو نوشتاری (تایپوگرافی)

لوگو نوشتاری یا لوگو تایپ به نوعی از لوگو گفته می شود که در آن تنها از اسم برند یا حروف آن استفاده می شود. شاید در دیدگاه اول این لوگو بسیار ساده و پیش پا افتاده باشد ولی در واقع اینگونه نیست. با بررسی صد برند برتر دنیا، به راحتی می‌توانید به این نکته پی ببرید که نزدیک 37 درصد این شرکت ها، از لوگو تایپ استفاده کرده اند. خود لوگو تایپ به دو دسته تقسیم می‌شود: استفاده از تمام حروف یک اسم و استفاده از فقط حرف اول برند. چگونگی قرار گیری حروف در کنار یکدیگر و موزون بودن آن ها از مهم ترین ویژگی های یک لوگو تایپ خوب می‌باشد.

لوگو مفهومی (المان گرافیکی)

لوگو مفهومی به لوگویی گفته می‌شود که از المان های مرتبط با حوزه فعالیت شرکت در آن استفاده می‌شود. در واقع به جای معرفی نام برند یا شرکت، حوزه فعالیت شرکت معرفی می‌شود. البته نباید از این نکته غافل شد که گاهی این المان از هویت بصری برند گرفته می‌شود، و نماد یا نشانه ای از این برند را دارد. لوگوهای مفهومی بیشتر مناسب شرکت های بین المللی هستند، زیرا این لوگو بدون داشتن زبان واحد مشتریان، کاملا واضح و قابل فهم می باشد. اگر نام برند یا شرکت شما طولانی باشد، استفاده از لوگو مفهومی یکی از راه های مناسب طراحی لوگو می‌باشد.

لوگو تلفیقی (نوشتاری + مفهومی)

لوگو تلفیقی در حقیقت ترکیبی از لوگوی مفهومی و لوگو نوشتاری می‌باشد. 56 درصد شرکت های موفق و معتبر دنیا از این نوع لوگو استفاده می‌کنند. ترکیبی بودن این لوگو باعث شده است که تطابق پذیری و تفهیم حوزه فعالیت شرکت برای مشتریان آسان تر باشد. از نگاه حقوقی نیز، این نوع لوگو راحت تر مجوز تبدیل به نماد حقوقی را نسبت به سایر لوگوها دریافت می‌کند. چگونگی صفحه آرایی و قرار گیری متن و المان در کنار یکدیگر یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند لوگو تلفیقی شما را بسیار متفاوت و خاص کند.

جهت دریافت مشاوره طراحی لوگو، فرم را تکمیل کنید!!!

بسته به ویژگی هایی که براییک لوگو در نظر دارید این مدت زمان می‍تواند تغییر کند ولی به طور معمول لوگوهای نوشتاری بین 3 تا 5 روز، لوگوهای مفهومی بین 7 تا 10 روز و لوگوهای تلفیقی بین 7 تا 14 روز به طول می‌انجامد. البته این زمانبندی برای لوگوی نهایی می‌باشد و طبیعتا اتودهای اولیه زودتر از این تاریخ به دست مشتری خواهد رسید.

اتود اولیه پیش نمایشی از لوگوی در حال طراحی می‌باشد. در شرکت تبلیغاتی دایان به طور معمول برای هر مشتری حداقل دو اتود اولیه تصویرسازی می‌شود تا مشتری بتواند بین گزینه های موجود قدرت انتخاب داشته باشد. گاها تعداد لوگوهای طراحی شده، از این تعداد بیشتر هم می‌باشند که دلیل آن خواسته ی مشتری می‌باشد.

رنگ های به کار رفته در لوگوی شما باید همگام با فعالیت های شرکت و هویت بصری ای که برای سازمان خود در نظر دارید، باشد. در کنار این موارد باید به مقوله ی رنگ شناسی و روان شناسی رنگ نیز توجه داشت. از ترکیب موارد بالا، همیشه می‌توانید لوگوی مناسب شرکت خود را ایجاد نمایید. گروه طراحی دایان، با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا، سعی در انتخابی شایسته برای تعیین رنگ های لوگوی شما خواهد کرد.

شرکت تبلیغاتی دایان برایراحتی کار مشتریان و آسوده خاطری آن ها تمامی فرمت های پرکاربرد را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، زیرا ما اعتقاد داریم که تمامی حقوق این لوگو متعلق به مشتری می‌باشد. این فرمت ها شامل JPG، PNG، PSD و AI می باشد تا شما در تمام مراحل کاری خود با مشکلی برای به کارگیری آن، دچار مشکل نشوید.

نمونه کارهای مرتبط